Mam wielką nadwagę!

Witam, nazywam się Wojciech i mam dopiero 15 lat, jestem młody lecz mam wielki problem! chodzi o to iż mam 170 cm wzrostu i ważę 120 kg! nie umiem sobie pomóc... chcę schudnąć lecz wszystkie diety jakie próbowałem zawiodły! zaczynam się bać o swoje zdrowie a nawet życie! Do lat 7 byłem normalnym dzieckiem, nie grubym ani nic, wręcz miałem niedowagę! Po pójściu do 1 klasy Sp zacząłem tyć aż do teraz! Cały czas przybieram na wadze! proszę o pomoc! Wiek: 15 lat. Wzrost: 170cm Waga: 120kg(!) Pozdrawiam Wojciech
ponad rok temu

Witam Wojtku,

Bardzo dobrze rozumiem co czujesz i z czym się zmagasz, niemniej ponieważ jesteś bardzo młody (i niepełnoletni), wszystkie działania powinieneś podejmować wraz z rodzicami.
Nie możesz odchudzać się na własną rękę.
Rzeczywiście ważysz zbyt dużo w stosunku do wieku, płci i wzrostu.
Ponieważ ciągle obserwujesz tycie, konieczne jest włączenie opieki lekarza i dietetyka.
Proszę, abyś udał się do tych specjalistów jak najszybciej.
Trzeba ustalić, co powoduje, iż kilogramów ciągle przybywa.
Napisałeś o sobie bardzo niewiele, nie wiem jak się odżywiasz, czy ruszasz się po szkole, czy też większość czasu spędzasz przed komputerem/TV.
To bardzo ważne informacje.
Zajrzyj na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida dzieci
Ponieważ ważysz bardzo dużo, polecałabym Ci ćwiczenia w odciążeniu (tak, aby chronić stawy przed urazami), czyli np. zajęcia w wodzie, na basenie, jazdę na rowerze.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zasięgnij opinii lekarza, który zna stan Twojego zdrowia.

Jadaj regularnie, staraj się nie podjadać między posiłkami:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Wyeliminuj z menu: słodkie napoje, słodycze, fast-foody, słodkie wypieki.

Pozdrawiam
__________________
Wszystkie decyzje podejmuj wraz z rodzicami.