Mam wielki brzuch - czy da się to wyleczyć?

Mam 10 lat, ważę 46 kg, mam 145 cm wzrostu, w tali mam 86 cm. Bardzo mi zależy, żeby schudnąć! Proszę mi pomóc!
10 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 21,9. Odpowiada to 90 centylowi (nadwadze). Przykładowe ćwiczenia kształtujące brzuch znajdziesz na www.abccwiczenia.pl.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Zadbaj także, abyś codziennie spożywała 5 posiłków, w odstępach 3-godzinnych.

Pozdrawiam