Mam wkładkę i boli mnie brzuch. Dlaczego?

  Witam bardzo serdecznie! W tym roku założyłam sobie spiralę miedzianą w Holandii. Było wszystko dobrze, ale jak poszłam w tym miesiącu na kontrolę lekarz powiedział, że jest wszystko dobrze, ale od tamtej pory bardzo boli mnie brzuch. Miesiączkę miałam 5 listopada, natomiast współżyłam z mężem 7 listopada. Miałam wtedy jeszcze okres. Czy to możliwe, że mogę być w ciąży? Pozdrawiam, Ewa
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Oczywiście istnieje ryzyko ciąży pomimo spirali. Spirala miedziana teoretycznie nie powinna wpływać na opóźnienia cyklu, może jedynie powodować obfitsze miesiączki. Proszę wykluczyć ciążę przy pomocy testu ciążowego. Ból brzucha może być działaniem niepożądanym wkładki wewnątrzmacicznej, jeżeli będzie się utrzymywał można rozważyć zmianę metody antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam serdecznie!