Mam wszystko a czuję, że mój świat się wali. Co mam robić?

Jestem Paulina i mam 28 lat. Od trzech lat jestem w związku z cudownym facetem, ale ze mną jest coś nie tak. Mam huśtawki nastrojów, nie mogę się wyspać, mam uczucie odrzucenia. Czuję się zagubiona, jakby mi się świat zawalił. Czegoś mi brakuje w życiu. Często budzę się z uczuciem załamania, bez powodu płakać mi się chce, jakby przydarzyło mi się coś najgorszego w życiu. Mam cudowną rodzinę, mama jest moją najlepszą przyjaciółką. Mam znajomych ale wolę pobyć sama, pozrywałam wiele kontaktów, mam uczucie, że jestem niepotrzebna. Trudno mi opisać co tak naprawdę czuję. Od dawna myślałam, aby iść do psychologa, ale uważałam ze moje problemy są błahe. Boję się iść do pracy bo wiem, że nie dam rady. Coraz gorzej się z tym czuję. Nie chce tak żyć. Jestem załamana samą sobą, nie umiem walczyć o swoje. Co mam robić? Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Paula

Witam!

Zachęcałaby Panią do wizyty zarówno u psychologa jak i lekarza psychiatry. Tylko w kontakcie bezpośrednim lekarz będzie mógł postawić diagnozę i rozpocząć leczenie farmakologiczne. Wizyty u psychologa pozwoli Pani na przepracowanie poczucia własnej wartości, wiary w podejmowane czynności, a także rozpoznawania i kontrolowania swoich emocji.

Stan depresyjny jaki Pani towarzyszy można przy pomocy specjalistów jak i bliskich osób pokonać, jednak im dłużej będzie Pani zwlekała z udaniem się po pomoc, tym stan będzie bardziej dezorganizował Pani relacje międzyludzkie.

Pozdrawiam