Wysypka na rękach i dłoniach

Witam, mam prawdopodobnie wysypkę na rękach i dłoniach. Są to czerwone kropki, a na dłoniach malutkie kropeczki w kolorze skóry. Nie wiem czy są to ugryzienia przez np. muszki. Jest teraz gorąco i czy wysypka na rękach i dłoniach może być związana ze słońcem? Nigdy nie miałam żadnych objawów alergicznych typu właśnie wysypki itp., pojawiła się pierwszy raz dopiero teraz i zaczęłam zastanawiać się czy taka wysypka na rękach i dłoniach może być objawem czegoś groźnego. Czy to po prostu reakcja organizmu na przykład własnie na słońce albo jakieś alergeny czy może jednak objaw choroby? I jeśli tak to na jaką chorobę może wskazywać wysypka na rękach i dłoniach? Czy można się jakoś jej pozbyć, spróbować na przykład zastosować jakieś leki, maść albo może domowe sposoby na wysypkę na dłoniach? Będę wdzięczna za wszystkie informacje. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opis zmian może sugerować wyprysk kontaktowy. Jednak bez możliwości badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie.
Prawdopodobnie  konieczna jest diagnostyka przyczyny pojawienia się zmian, czyli wykonanie testów alergicznych w kierunku wykrycia alergenu. Często przyczyną zmian są alergie na stopy metali, kosmetyki, produkty budowlane.
Konieczna jest wizyta u dermatologa oraz alergologa.

Pozdrawiam