Mam wytyczoną dietę na 300 kcal

Ja chciałam się poradzić. Gdyż mam wytyczoną dietę na 300 kcal, ale nie wiem jak z tym pogodzić szkołę! Nie mam zielonego pojęcia ile czasu powinny od siebie mieć posiłki (jak będę mieć je 4) ? Mam 63,5 kg. Mam 15 lat. Jestem dziewczyną. Mam 162 cm. Ćwiczę na w-f. Chciałabym schudnąć bo nie czuje się za dobrze w moim ciele! Nie ma na nic siły, a kiedyś jak byłam chuda miałam pełno energii perspektyw na życie a teraz nic. Nigdy się nie odchudzałam gdyż nie miałam 'silnej woli'. W mojej rodzinie mój ojciec i siostra mają nadwagę. Gdy ostatnio byłam w szpitalu powiedziano mi, że mam lekką nadwagę. Mój przykładowy jadłospis na jeden dzień : Ś - jogurt naturalny O - Kalafior P - kiwi K - jogurt naturalny + sok z czarnej porzeczki. Nie choruję na choroby przewlekłe. Nie mam pojęcia jak mam pogodzić szkole z regularnymi posiłkami i nie wiem o ile od siebie powinny być posiłki. Błagam o pomoc

Witaj.

Twoje aktualne BMI jest na granicy wagi prawidłowej i nadwagi.
Pamiętaj jednak, ze w Twoim wieku przeciwwskazane jest stosowanie tzw. diet odchudzających. To co przyniesie Ci pożądany efekt (w postaci utraty zbędnych kg) to nauczenie się zdrowych nawyków żywieniowych i wprowadzenie ich w życie, przy jednoczesnym zwiększeniu aktywności fizycznej.

Twoja aktualna dieta jest niedoborowa (brakuje w niej wielu składników niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju) - koniecznie musisz zrezygnować z niej i zacząć prawidłowo się odżywiać. Dalsze stosowanie jej nie tylko jest groźne dla Twojego zdrowia, ale także jest nieskuteczne. Twoja dieta jest bardzo niskokaloryczna, a to oznacza, ze Twój metabolizm obniża się, będzie Ci więc coraz trudniej tracić na wadze.

Prawidłowa dieta dla Ciebie powinna dostarczać minimum 1800 kcal. Powinnaś:
- jeść 5 razy dziennie, najlepiej co 3 godziny, posiłki powinny być częste, a małe. Koniecznie musisz jeść śniadanie. Do szkoły zabieraj posiłki: kanapki, owoce, kawałki warzyw w pojemniczku, ew. orzechy/migdały/suszone owoce, jogurt naturalny itp. To naprawdę można zorganizować, musisz tylko wcześniej zaplanować, co zabierzesz do szkoły, no i oczywiście musisz mieć te produkty w domu
- wybierać produkty zgodnie z piramida zdrowego żywienia - link w załączeniu
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
- unikać produktów niezdrowych: słodyczy, słonych przekąsek (chipsy, paluszki, orzeszki solone), produktów typu fast food, słodzonych napojów gazowanych
- pic dużo wody - 1,5-2 l
- dużo się ruszać, min. pół godziny dziennie, najlepiej godzinę (wybierz spacer, basen, aerobic, bieganie, gimnastykę, taniec - to co sprawia Ci radość)

Pamiętaj, ze bezpieczne i skuteczne odchudzanie to ubytek od 0,5-1 kg tygodniowo. Szybsza utrata masy ciała zwykle kończy się efektem jo jo.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska