Mam zgrubienie na piersi - czy to może być guzek?

Mam 18 lat. Parę dni temu strasznie bolały mnie piersi. Zdziwiło mnie to, bo często było tak przed okresem, a tym razem zaraz po. Na sutku wyczułam malutkie zgrubienie wielkości ziarenka grochu. Ból przestał dokuczać a zgrubienie nadal jest.

Czy to może być coś groźnego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Najprawdopodobniej ten ból i niewielka zmiana to nic groźnego. Powyższe objawy mogą mieć podłoże hormonalne. Jeśli objawy się będą nasilać a zmiana nie wchłonie się do najbliższej miesiączki należy skorzystać z wizyty u lekarza specjalisty ginekologa. Ustąpienie bólu może wskazywać na to, że sytuacja wraca do normy, a co za tym idzie, zmiana wkrótce może ulec zmniejszeniu bądź zanikowi.