Mama po rozwodzie zaniedbuje córkę

Witam mam problem z mamą otóż ona jest od 5 lat po rozwodzie i opiekuje sie moją 10 letnią siostrą! od kilku miesięcy mama pije często i zaniedbuje siostre! w domu pełno ciuchów nie wypranych po pokojach obiadu nie ma! ona nie pogodziła sie z rozwodem i z tym ze tata ułożył zycie na nowo! ja z mama nie mieszkam! mieszkam od niej 200 km! nie wiem co mam robic! rozmowy z nia nie pomagaja! szkoda mi dziecka! a mama mnie strasza ze sobie cos zrobi jak zabiorę jej dziecko do taty! prosze pomóżcie!
ponad rok temu

Witam serdecznie,
A czy Twoja mama ma kontakt ze swoimi rodzicami? Jeśli tak, to porozmawiaj z nimi o sytuacji. Może oni będę mieli jakiś wpływ na mamę - ona potrzebuje pomocy.
Pamiętaj, żeby nie straszyć mamy tym, że zabierzecie jej córkę. Taki szantaż powoduje to, że mama może czuć, że wszyscy są przeciwko niej. Zamiast tego okaż jej zrozumienie i miłość, jednak nalegaj na konsultację ze specjalistą.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Polecam skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Krakowie (12 421 92 82)
Wrocławiu, Gdańsku - są to ośrodki w większych miastach, gdzie całodobowo, telefonicznie, bezpłatnie i po wstępnym rozpoznaniu sprawy można uzyskać pomoc i wskazówki, co można w tej sytuacji zrobić (z prośbą o ludzkie rozumienie).

Życzę tego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com