Mammografia - co wynika z tego badania?

Mammografia wykazała mi "oba sutki tłuszczowo-gruczołowe są z cechami włóknienia tkanki gruczołowej. Lewy sutek bez wtórnych cech procesu naciekowego. Zaotoczkowo w prawym sutku oraz w jego części górno-bocznej dwa cienie zbieżne o śr. ok 15 mm każdy - obraz mammograficzny niecharakterystyczny- mastitis? zmiany naciekowe innej natury?- wsk. Usg sitków i ew. leczenie i b.c W pachach nie ma powiększonych węzłow chłonnych."

Proszę o odpowiedź

ponad rok temu

Witam.

Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny być interpretowane przez lekarza prowadzącego, który zna pacjenta i ma możliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie