Mammografia pokazała zmiany w piersi

Dla informacji podaję - mam 52 lata. Dwa lata temu robiłam mammografię - wynik brzmiał: Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Podejrzanych zagęszczeń oraz skupisk mikrozwapnień nie stwierdza się. Doły pachowe prawidłowe. Wskazane uzupełniające USG. Wynik USG brzmiał: Sutki o budowie mieszanej tłuszczowo-gruczołowej bez zmian ogniskowych. Doły pachowe wolne. Obecnie wykonałam kolejną mammografię i wynik jest inny - zagęszczenie w prawej piersi 12 mm za brodawka. Mam się zgłosić na USG. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Jestem bardzo zaniepokojona. Proszę o jak najszybszą informację. Iga.

Witam serdecznie!

Rozumiem Pani niepokój, ale myślę, że nie warto martwić się na zapas. Ponad 80% zmian w piersiach to zmiany łagodne. Oczywiście każdą nową zmianę, szczególnie u kobiety w Pani wieku, trzeba uważnie zdiagnozować, czyli jak w Pani przypadku - wykonać USG, ewentualnie w razie wskazań zrobić biopsję. Pozdrawiam serdecznie, proszę dać znać po badaniu.