Mammotom czy operacja?

Witam! Mam 30 lat i 3 gruczolakowłókniaki do usunięcia w prawej piersi. Lekarz stwierdził, że można je usunąć metodą chirurgiczną lub mammotomem (nie ma szwów i po zabiegu idzie się do domu). Chciałam zapytać, która metoda jest korzystniejsza. Dużo czytałam na temat usuwania guzów mammotomem i nie wiem, czy jest to bezpieczna metoda. Nie zależy mi na tym, aby nie mieć blizn, tylko być zdrową. Bardzo proszę o parę słów na ten temat. Z góry dziękuję.
30 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Usuwanie guzów za pomocą mammotomu jest szczególnie polecane w przypadku mnogich guzów piersi. Metoda ta jest bezpieczna i skuteczna w usuwaniu zmian, wiąże się na pewno z mniejszym dyskomfortem pooperacyjnym oraz nie pozostawia tak widocznej blizny jak w przypadku chirurgii tradycyjnej. Należy jednak pamiętać, że za pomocą mammotomu można skutecznie usuwać guzy nie większe niż 3 cm.

Pozdrawiam serdecznie