Marskość i wirusowe zapalenie wątroby typu B a agresja chorej

witam siostra mojego brata ma marskosc wątroby alkoholowa i zółtaczka typ b .własnie odstawila leki bo jak twierdzi jest jej gorzej po lekach nienadaje sie do przeszczepu .najgorsze jest to ze jest strasznie agresywna nie dawno uciekła z domu w nocy bo cos sie jej uroiło ...czy jest szansa ze sie wyleczy co zrobic zeby nie miala takich napadow ?gdzie sie udac? jak z nią rozmawiac prosze o rade?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
tutaj są dwa główne problemy, problem alkoholowy i żółtaczka typu B. Ważną kwestią są też przyjmowane leki. Jeżeli występują zaburzenia świadomości to należy jak najszybciej tę osobę skontaktować z lekarzem psychiatrą. Mimo, że kwalifikuje się do przeszczepu to warto podjąć leczenie, które poprawi jakość życia.
Pozdrawiam
Monika Prus

Witam, nie mam dobrych wieści. Nie da się wyleczyć kogoś, kto się nie chce leczyć. Proszę chronić siebie i innym członkom rodziny doradzać to samo. Może się okazać pomocna grupa dla osób współuzależnionych. Takie grupy funkcjonują już niemal przy każdej poradni leczenia uzależnień. Pozdrawiam