Marskość wątroby i wodobrzusze a wirusowe zapalenie wątroby typu C

Czy to możliwe, żeby w okresie czasu 1,5 roku, licząc od momentu zakażenia wirusem HCV (wirusowe zapalenie wątroby typu C), wirus ten zdążył doprowadzić do: marskości wątroby w stopniu zaawansowanym(pacjent nie nadużywał alkoholu!), wodobrzusza, raka pierwotnego HCC??? Czy to możliwe? Pytam, bo tata mógł zostać zarażony w szpitalu podczas operacji. Co ciekawe, najprawdopodobniej nie robiono mu przed operacją badań na WZW a,b,c. To była nagła i konieczna operacja, a w zasadzie szereg operacji.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety w wielu przypadkach choroba spowodowana wzwc postępuje bardzo szybko i jak najbardziej możliwe jest że w ciągu 1,5 roku doszło do tak znacznej progresji zmian.