Marznięcie palca wskazującego

Od kilku miesięcy, jeśli nie dłużej, zauważyłam, że marznie mi palec wskazujący. Chodzi o sytuacje, kiedy jestem w domu i nie mam zmarzniętych dłoni. Najczęściej się to dzieje,kiedy siedzę przy komputerze i pracuję na klawiaturze i myszką. Palec wskazujący jednej ręki na całej długości jest wyraźnie chłodniejszy, a i ja odczuwam zimno w ten palec. Parę lat temu miałam kontuzję nadgarstka, ale skończyło się na tkankach miękkich i nic złego z tym nie było. Co to może być z tym palcem?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Marznięcie palca wskazującego jest zwykle spowodowane nieodpowiednim ukrwieniem palca. Proces ten zaś może wynikać z wielu przyczyn w tym cukrzyca, choroby zapalne naczyń, Choroba Raynaud'a itp. Proszę także pamiętać iż długotrwałe utrzymywanie jednej pozycji ręki na np myszce komputera także może skutkować w/w objawami.