Marznięcie palców u rąk

Witam.Mam pytanko marzna mi palce w rekach po w2minutachjak wyjde na pole!paznokcie sa sine!zazywam tabletki na krazenie agapurin,carzap i nedal nic nie pomaga!!!a w klatce piersiowej mam takie dziwne uczucie jakbyby szybkie bicie serca?co mi moze byc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy najprawdopodobniej są konsekwencją zaburzeń krążenia. Wspomniała Pani także o sinym zabarwieniu dłoni. Proszę zwrócić uwagę na to czy nie jest to charakterystyczne dla objawu Raynauda, tj. czy występuje fazowość: zblędnięcie, zasinienie, przekrwienie z towarzyszącym pieczeniem? Zastosowane leczenie może bowiem wskazywać na taką diagnozę. Jeśli zatem była ona postawiona proszę skonsultować się ze specjalistą reumatologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym leczeniem. Być może wskazana będzie także rozszerzona diagnostyka w kierunku układowych chorób tkanki łącznej, zapaleń naczyń, itd.