Masturbacja a płodność

Mam pytanie dotyczące jakości spermy u mężczyzny, który codziennie się masturbuje. Czy może to powodować, że plemniki "nie zdążą" dojrzeć i nie są zdolne do zapłodnienia?

Najlepszą jakość spermy osiąga się po 3 dniach przerwy we współżyciu (lub masturbacji). Zbyt częste współżycie zmniejsza ilość plemników w ejakulacie. Plemniki są "zdrowe", jednak jest ich za małe "stężenie" w nasieniu. Oczywiście może dojść do zapłodnienia, ale szanse na to są mniejsze. Natomiast zbyt rzadkie ejakulacje sprawiają, że plemniki są mniej żywotne.