Masturbacja co drugi dzień od kilku lat a możliwość zerwania z nałogiem

Witam czy jesli masturbowalem sie co drugi dzien od paru lat moge z tym zkonczyc i np przez rok tego nierobic?

Dzień dobry!

Większość zdrowych osób (szczególnie w młodym wieku, ale także na każdym innym etapie życia) odczuwa potrzeby seksualne i trudno nagle "wyłączyć je" swoją decyzją. Nierozładowane napięcie seksualne może skłaniać do ponownej masturbacji, mimo postanowienia rezygnacji. Nie każda regularna masturbacja jest nałogiem i ma charakter uzależnienia. Jest możliwe i prawdopodobne, że po wejściu w stały związek (jeśli takie miałby Pan plany i potrzeby) rozpocznie Pan udane życie seksualne i masturbacja przestanie być problemem. Zachęcam do obserwowania siebie, także pod kątem np. ograniczenia częstotliwości masturbacji. Aby mieć jednak podejrzenia, że przybrała ona u Pana charakter uzależnienia, istotne byłyby inne niepokojące sygnały.

Pozdrawiam!

Rozumiem, że ma Pan problem z kontrolą zachowań autoerotycznych.
Proponuję odwiedzić seksuologa psychologa, potrzebna jest ocena sytuacji, jedno zdanie postu jest niewystarczające.
Warto tez poczytać materiały na ten temat na tym Portalu, jest ich doprawdy sporo i sa interesujące.
Pozdrawiam. JW,Poznan.