Masturbacja w wieku dorastania

Witam. Moje pytanie dotyczy masturbacji w wieku dorastania. Ogólnie robię to rzadko ale czasem zdarzają mi się okresy nasilenia kiedy masturbuję się więcej niż raz dziennie (2-3 razy). Wczoraj np. zdarzyło mi się to 2 razy w dość krótkim czasie. Po drugim razie zacząłem odczuwać drobny dyskomfort jąder w postaci lekkiego bólu który znikną w ciągu paru godzin. Czy to coś poważnego, czy mogło dojść do jakiś uszkodzeń? Czy taka częstsza masturbacja może szkodzić np. na płodność w przyszłości?

Dzień dobry.

Raczej mało prawdopodobne jest, by podczas "normalnej" masturbacji mogło dojść do jakichś poważnych wewnętrznych uszkodzeń.
Częstsza masturbacja w wieku dorastania nie ma wpływu na płodność w przyszłości, w przypadku jednak jej uprawiania w nadmiarze i nie w związku z rozładowaniem napięcia seksualnego, może skutkować innymi komplikacjami, na przykład kłopotami w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktów seksualnych z partnerem, czy też uzależnieniem.

Pozdrawiam.

Proszę się nie obawiać. Nie ma żadnych naukowych dowodów by masturbacja wpływała negatywnie na zdrowie. Masturbacja jest naturalnym zachowaniem występującym we wszystkich etapach życia człowieka. Do masturbacji przyznaje się 92% mężczyzn i 67% kobiet (a reszta kłamie - jak usłyszałam od profesora na wykładach). "Strach" przed masturbacją spowodowany jest zapewne kwestiami kulturowymi i religijnymi (słyszymy od wczesnego dzieciństwa, że to nieładne, że grzeszne), jednak powtarzam, nauka wskazuje, że masturbacja to zachowanie normalne, nie mające żadnych negatywnych następstw dla zdrowia, a wręcz odwrotnie - może u u mężczyzn zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Opisywany przez Pana dyskomfort spowodowany jest wzmożoną eksploatacją.Zapewniam, że nic Pan sobie nie uszkodził.