Masywne nogi i odchudzanie

Witam, moim problemem są masywne nogi, wynikające z tego, że mam figurę ''gruszki''. Mierzę 166 cm i ważę 63 kg, wiem, że nie mam nadwagi jednakże chciałabym zrzucić pare kilo by wyglądać lepiej. Moja wymarzona waga to 55 kilo. Co mam robić, jak ćwiczyć, co jeść aby nogi nie stały się umięśnione? Chciałabym zrzucić trochę tłuszczu z okolic ud, łydek i je wysmuklić. Bardzo prosiłabym o wskazówki, które pomogą mi dotrzeć do wymarzonego celu. Dziękuję! :)

Kamila Ziemann Dietetyka

Pierwszym krokiem jest pomiar składu ciała. Najlepiej udać się do dietetyka i sprawdzić czy ma Pani problemy z zatrzymywaniem płynów. W figurach gruszki i nagromadzeniu kilogramów również w nogach często wiąże się właśnie z zatrzymanymi płynami. Proszę pamiętać aby pić minimum 1,5l wody niegazowanej dziennie. Należy również ustawić godziny posiłków oraz oszacować chociaż mniej więcej co powinna Pani jeść, a czego unikać. Aby nogi nie stały się zbyt umięśnione bardziej polecane są ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście powinno się wprowadzić również wzmacnianie, ale najlepszą proporcją byłyby ćwiczenia z podwyższonym tętnem (interwały) np. bieganie + marsz, fitness step, fitness cardio x 2-3 razy w tygodniu plus wzmacnianie x 1 w tygodniu. Powodzenia!

Dzień dobry. Jeśli chudniemy mając budowę gruszki ,to zawsze biodra i nogi są bardziej masywne.Muszę zaznaczyć, że Pani typ budowy ze względów zdrowotnych jest bardziej korzystny, ze względu na mniejsze zagrożenie chorobami metabolicznymi. Jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń ,to niestety na tym się nie znam. Najlepiej uzgodnić to z trenerem na siłowni.

Dzień dobry. Typ sylwetki ma bardzo duże znaczenie przy układaniu indywidualnej diety.

Przy typie gynoidalnym, należy zwrócić uwagę na lekkie, wieloskładnikowe śniadanie, wczesny lunch, aby utrzymać apetyt na wodzy. Zalecane są posiłki wysokobłonnikowe, unikanie produktów mącznych - szczególnie "tuczą" uda. Często przy typie G tkanka tłuszczowa ma tendencje do tworzenia grudek i nierówności, co owocuje charakterystycznym zjawiskiem zwanym cellulitem, dlatego należy zwrócić uwagę na odpowiednią podaż wody i żywność nieprzetworzoną.

Duże skupiska tkanki tłuszczowej są hormonalnie aktywne i stanowią dodatkowe istotne źródło estrogenów ponad to, co wytwarzają jajniki w regularnym cyklu menstruacyjnym. Zrozumiałe jest, więc, dlaczego w organizmie kobiety o ginekoidalnym typie sylwetki z nadwagą występuje zwykle wysoki poziom estrogenów, które dodatkowo stymulują odkładanie się komórek tłuszczowych w zaokrąglonych kobiecych częściach ciała, a szczególnie na pośladkach i udach. Np. ziarno sojowe i kiełki soi zawierają dużo fito estrogenów, dlatego należy spożywać je w umiarkowanej ilości.

Jeśli Pani jest zainteresowana proszę o kontakt, mogę poszukać książki z lat 80, która dokładnie opisuje dietę przy określonym typie sylwetki. Jest to książka napisana przez lekarza, z jej doświadczeń w pracy z pacjentami. Bardzo ciekawa, zmodyfikowane zalecania stosuję w praktyce.

Pozdrawiam serdecznie, ZM