Masywne uda, umięśnione łydki i grube kolana przy prawidłowym wskaźniku BMI

Mam 173cm wzrostu i warzę 60kg, pomimo prawidłowego BMI mam problemy z dolną częścią ciał. Chodzi o wypukłą pupę, masywne uda, grube kolana i duże umięśnione łydki. Stosowałam dietę i próbowałam wielu różnych ćwiczeń ,ale to nic nie dało z wyjątkiem jeszcze bardziej umięśnienia nóg. :-)
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie
Podstawową przyczyną takich kształtów jest typ budowy- w tym zakresie dokonanie znaczących zmian i uzyskanie ultraszczupłej sylwetki jest niemożliwe. Jednocześnie jednak warto skupić się na tych ćwiczeniach, które modelują określone partie ciała. Biegając, czy jeżdżąc na rowerze, można co prawda poprawić kształt pośladków, natomiast jednocześnie wzmocnieniu ulegną mięśnie łydek. Bardziej zalecane byłyby ćwiczenia bezpośrednio na uda i pośladki - poniżej przesyłam link do artykułu, który zawiera szczegółowy opis takich ćwiczeń:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
Takie ćwiczenia powinny być wykonywane każdego dnia.
W kwestii diety proponuję stosować się do zasad zdrowego odżywiania i pamiętać o regularności spożywania posiłków.