Materiał krążka mk otoczony przez osteofity wpukla się w obręb dolnych części otworów mk

Protruzja - co dalej? Wynik rezonansu bez kontrastu: Protruzja krążka mk L4-L5 przylega do odejścia korzeni nerwowych L5. Obniżenie i odwodnienie krążka mk L4-L5 z obecnością centralno - obuprzyśrodkowej protruzji sięgającej dokanałowo na głębokość 8 mm - zmiana modeluje worek oponowy i przylega do odejścia korzeni L5. Materiał krążka mk otoczony przez osteofity wpukla się w obręb dolnych części otworów mk L5/S1.

Lek. Magdalena Pikul

Witam
Podany opis sugeruje zmiany dyskopatyczne oraz zwyrodnieniowe w kręgosłupie. Konieczna jest wizyta u ortopedy który zadecyduje o dalszym postępowaniu terapeutycznym. Pozdrawiam