Mąż notoryczny kłamca

Mój mąż jest notorycznym kłamcą. Prawdę mówi tylko wtedy gdy się pomyli. Pozatym pożycza pieniądze od ludzi nie wiem na co. Podejrzewam ze gra w maszyny. Długi, kłamstwa, nie wiem już jak sobie z tym radzić. W oczach obcych robi z siebie albo ofiarę, albo kogoś kto twardo stąpa po ziemi i jest na wskroś dobry i o dziwo wszyscy mu wierzą. Proszę o pomoc , czy to choroba psychiczna? Ogólnie jest dobrym czlowiekiem, ale kłamstwami niszczy siebie i rodzinę.

Dzień Dobry,

Zachowanie męża, które Pani opisuje w niekorzystny sposób wpływa na Państwa małżeństwo. Jak rozumiem wyczerpała już Pani wszystkie możliwości poradzenia sobie z tym problemem na własną rękę, warto więc skorzystać z pomocy. Obawia się Pani o to, że mąż przeznacza pieniądze na gry hazardowe - z opisanych objawów sądzę, że to bardzo prawdopodobne. W pierwszej kolejności rozważałbym więc trudności w kontrolowaniu grania, być może uzależnienie od hazardu. Zachęcam Panią do zgłoszenia się z mężem do Ośrodka Leczenia Uzależnień, gdzie z pewnością znajdą Państwo pomoc. Jeśli mąż nie będzie chciał zgodzić się na wizytę proszę udać się tam bez Niego - takie ośrodki zazwyczaj mają również ofertę pomocy dla rodzin. Wypytają o objawy i powiedzą jaka może być przyczyna, jeśli zostanie wykluczone uzależnienie od gier hazardowych powiedzą, gdzie szukać pomocy i dalszej diagnozy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry,

Żeby wiedzieć co dolega Pani mężowi, to musiałby osobiście skontaktować się z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą. To, co Pani opisuje tak na prawdę może być objawem różnych rzeczy i jedynie kontakt osobisty ze specjalistą może przynieść odpowiedź na Pani pytanie.

Sytuacja bardziej wymaga podjęcia trudnych decyzji odnośnie związku niż rozpatrywania kwestia ewentualnych zaburzeń psychicznych męża.