MCH powyżej normy

Dzień dobry. Ostatnio byłam na badaniach krwi. Moje MCH jest powyżej normy o 1,7, a MCHC o 0,4. Czy powinnam się martwić ? Jakie mogą być przyczyny ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety podała Pani tylko wybiórcze parametry morfologii, co właściwie uniemożliwia szczegółową interpretację. By wiarygodnie ocenić parametr MCH oraz MCHC należy znać także poziom erytrocytów, hemoglobiny, a także MCV. Sugeruję zatem wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który prawidłowo zinterpretuje pełny wynik morfologii.