Mdłości po fundoplikacji sposobem Toupeta

Witam, jestem 25-letnim mężczyzną i jestem już 5 tygodni po fundoplikacji sposobem Toupeta. Zniosłem to nie najgorzej, nadal mam małe problemy z przełykaniem, ale powoli, powoli myślę, ze będzie lepiej. Nie mam już zgag, jak miałem kiedyś i ulewania się, i odbijania, wszystko to minęło. Ale dalej został mi taki problem, że czasami mam mdłości;/ tak było też przed operacją i niestety ta dolegliwość dalej została. Mdłości są takie, że czasami prowadzą do takiego naciągania odruchu wymiotnego. Nie wiem od czego to się wzięło, myślałem że po operacji znikną wszystkie objawy. Często też mi się tak robi podczas wysiłku, ale czasami jak siedzę z dziewczyną przy filmie. Pomaga zjedzenie czego, obojętnie czego. Przed operacją na te nudności brałem torecan, który trochę pomagał. Na gastroskopię jestem omówiony za 2 miesiące, wtedy będę dalej się dowiadywał z czego takie objawy i dlaczego nie minęły po operacji. Męczę się już z 4 lata z tymi dolegliwościami. Już jest dużo lepiej po operacji, no ale jeszcze te mdłości zostały. Prosiłbym o poradę, skąd takie objawy i dlaczego one dalej zostały. Dodam, że byłem operowany na przepuklinę wślizgową 2 stopnia i refluks. Do tego miałem zapalenie nadżerkowe przełyku, który teraz leczę polprazolem dalej. Do tego zespół jelita drażliwego.

Trudno mi określić konkretnie co w Pana przypadku obecnie się dzieje bez badania bezpośredniego i badań dodatkowych. Zapewne pomoże w dalszym diagnozowaniu mdłości wykonanie kontrolnej gastroskopii oraz dobrze by było wykonać manometrię przełyku (ocena wydolności wpustu po zabiegu). O tym wszystkim musi zadecydować prowadzący gastroenterolog. Być może konieczne powinno być wprowadzenie leków prokinetycznych (np. cisapridum) zwiększających napięcie dolnego zwieracza przełyku i przyspieszające opróżnianie żołądka. Oczywiście stosuje się także leki na zespół jelita drażliwego, które też pozytywnie mogą wpłynąć na mdłości (np. mebeweryna). Dalszą diagnostyką i leczeniem powinien zająć się gastroenterolog.