Mdłości tydzień po stosunku - czy to ciąża?

Witam! Chciałabym uzyskać poradę specjalisty. Sytuacja wygląda następująco. 18 kwietnia urodziłam córeczkę. Po sześciu tygodniach byłam u mojego ginekologa i powiedział, że wszystko jest ok. W tym samym dniu (30 maja) odbyłam stosunek z mężem. Byliśmy zabezpieczeni (prezerwatywa i globulka dopochwowa). Po około tygodniu zaczęłam mieć mdłości, które trwają całą dobę. Krwawienie po porodzie minęło mniej więcej po około 3,5 tygodnia a następnie - 18 maja pojawiło się krwawienie przypominające miesiączkę. Czy możliwe jest że był to już okres? Czy wobec tego mogę być w ciąży. Dodam, że karmię córeczkę piersią, ale dokarmiam także sztucznym mlekiem, więc o niepłodności laktacyjnie raczej nie ma mowy. Zrobiłam 4 testy ciążowe - pierwszy po 11 dniach po stosunku (test ACON), drugi po 14 dniach (AMIL), trzeci po 15 dniach (Quick Vue) i czwarty po 16 dniach (Quick Vue) od współżycia. Wszystkie wyszły negatywne. Nie wiem tylko czy nie za wcześnie je zrobiłam. Czy mogę uznać , ze są one wiarygodne? Niepokoją mnie tylko te nudności. Czy mogą być one spowodowane czymś innym niż ciąża. Może są one wynikiem niedawno odbytego porodu? Czy mogę mieć nudności przed ewentualną miesiączką, chociaż przed ciążą one nie występowały. Poza tym w pierwszej ciąży nie miałam żadnych mdłości. Czy możliwe jest żebym w drugiej ciąży miała mdłości już tydzień po stosunku. Czy takie objawy są w ogóle możliwe tak wcześnie? Bardzo proszę o odpowiedź. Chcę mieć drugie dziecko ale jeszcze nie teraz.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwsza miesiączka po porodzie zazwyczaj pojawia się około 6-8 tygodni po porodzie. W Pani przypadku nie był to najprawdopodobniej okres a krwawienie po porodzie.
Test ciążowy jest wiarygodny po około 7-10 dniach od zapłodnienia. Wynik test wykonanego po upływie 14 dni od stosunku powinien dać wiarygodny wynik. Jednak dla pewności proponuję powtórzenie testu ciążowego po około tygodniu.
Nawet gdyby doszło do zapłodnienie na objawy ciąży jest trochę za wcześnie. Nudności mogą mieć związek np. ze schorzeniami przewodu pokarmowego. Gdyby nie ustąpiły wskazana będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam