Męczący kaszel występujący od przeziębienia

Od przeziębienia , które bylo okolo 2 miesiecy temu męczy mnie kadzel. Silny i męczący. Nie moge do konca wyleczyć przeziębienia. Kaszel ciągle jest. Bralem do dziś kolejne antybiotyki bioxset . Do antybiotyku wlaczony został steryd encorton 2× dziennie. Prześwietlenie płuc bez zmian ogniskowych. Jak leczyć i co zrobić z kaszlem ?

WItam,

Nadreaktywnosc oskrezli po infekcji gornych drog oddechowych prezjawiajaca sie suchym meczacym kaszlem moze trwac 6-8 tygodni. Zazywczaj pomocne sa w takim przuy[adku oprocz sterydow ogolnie stosowanych leki wziewne takie jak stosuja pacjenci chorujacy na astme oskrezlowa. Wskazana konsultacja internistyczna

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga