Męczliwość, zawroty głowy i senność a wskazania do wykonania badań

Witam,mam 19 lat i zauważyłam że pomimo małego wysiłku strasznie się męczę.Nie mówiąc już o większym,czuję się wtedy bardzo źle i zazwyczaj muszę odczekać parę minut, żeby przeszło.Do tego często mam zawroty głowy, i ogólne osłabienie. Jestem senna i najchętniej całe dnie spędzałabym na łóżku.Tłumaczyłam sobie moje zmęczenie słabą kondycją,ale to chyba nie jest tego przyczyna. Proszę o pomoc,gdyz troche sie niepokoję.Jakie badania powinnam zrobić? Dodam,ze mam ogromny strach przed lekarzami itp.

Nie ma się czego bać. Lekarze wbrew propagandzie w tv nie zabijają :) Do rzeczy. Bardzo możliwe, że ma pani niedokrwistość. Konieczne jest badanie morfologii krwi. Czy nie ma pani obfitych miesiaczek? To jest dość częsta przyczyna niedokrwistości z niedoboru żelaza. Nie zaszkodziło by oznaczyć poziom żelaza i poziom ferrytyny. Konieczna jest więc wizyta u lekarza. Pozdrawiam i życzę odwagi.