Menopauza a HTZ lub stosowania środków antykoncepcyjnych

Mam 46 lat. Dotychczas miesiaczkowalam regularnie co 26 dni. Nie odczuwalam żadnych zmian w cyklu, zżadnych plamien, przedłużajacych miesiaczek. Nagle przestałam miesiaczkować. To już 3 miesiąc. Robiłam badania poziomu hormonów i okazuje się, że to menopauza. Jestem w ssoku, że nic wcześniej się nie zmieniało w moim cyklu. Nie mam też żadnych objawów dodatkowych w postaci uderzeń gorąca czy potow. Mam pytanie czy powinnam stosować HTZ czy środki antykoncepcyjne? Dziękuję i pozdrawiam.

Elżbieta Rhone

Witam,
należy pamiętać, że stosowanie środków hormonalnych niesie ze sobą konsekwencje. To czy warto jest je zastosować należy ustalić indywidualnie z ginekologiem.