Menopauza a opuchnięte nogi

WITAM!.. JESTEM KOBIETĄ 49 LAT OD DWÓCH LAT PRZECHODZĘ MEŁZPAŁZĘ,A OD 2 MIESIĘCY ZACZEŁY MI PUCHNĄĆ NOGI POJAWIŁY SIĘ PORANE WYMIOTY I UPŁAWY Z LEKĄ BRĄZOWĄ WYDZIELINĄ ,A 20 LAT TEMU MIAŁAM PODWIĄZANE JAJOWODY WIĘC MYSLĘ ŻE TO NIE CIĄŻA...PROSZĘ O ODPOWIEDZ!
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeśli ma Pani podwiązane jajowody, prawdopodobieństwo ciąży rzeczywiście jest minimalne. Zawsze warto jednak, dla pewności wykonać test ciążowy. Brązowe upławy mogą być oznaką wielu schorzeń ginekologicznych - zapaleń narządu rodnego, nadżerki szyjki macicy, a nawet niektórych nowotworów. Sugeruję wizytę u ginekologa, który jednoznacznie określi ich przyczynę. Puchnięcie nóg może być natomiast objawem chorób układu krążenia, nerek bądź wynikać z nadmiernej masy ciała. Ten objaw nie musi łączyć się z plamieniami z narządów rodnych. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wykona podstawowe badania.
Pozdrawiam.