Menopauza a poziom hormonów. Czy wchodzę w okres przekwitania?

Obecnie mieszkam zagranicą. Jakieś 6 miesięcy temu miałam objawy menopauzy i cukrzycy. Lekarz zlecił mi badania w kierunku menopauzy i cukrzycy. Po badaniu pani w recepcji powiedziala mi, że poziom hormonów jest ok. Czy to wyklucza menopauzę? Mam 38 lat, a moja mama przechodziła menopauzę, gdy miała około 40 lat. Dzisiaj czuję się świetnie i nawet miesiączkuję od 4 miesięcy regularnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Terminem "menopauza" określa się ostatnie krwawienie miesięczne w życiu kobiety - takie, po którym (wg różnych definicji) przez 6 - 12 miesięcy nie występuje żadne krwawienie z jamy macicy. Pani od 4. miesięcy miesiączkuje regularnie, co przemawia przeciwko menopauzie.

Co do wyników badań hormonalnych - powinien obejrzeć je lekarz, który zlecił ich wykonanie. Dopiero wtedy otrzymana przez Panią informacja, że wszystko jest w porządku, będzie wiarygodna.

Pozdrawiam