Menopauza w wieku 20 lat?

Witam, mam pewien problem, który nie daje mi spać po nocach. Mam dopiero 20 lat i moja pani doktor oznajmiła mnie, że przeszłam już menopauzę... Załamałam się słysząc to, bo pragnę mieć dzieci, a menopauza oznacza, że kobieta straciła już swoją płodność, prawda? Co mam robić? Mam 20 lat i mój świat tak naprawdę zaczyna się sypać, nie wyobrażam sobie życia bez dzieci ;( czuję się bezwartościowa i niepotrzebna. Czy jest możliwość leczenia? Czy na prawdę nigdy nie urodzę?
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Te wszystkie pytania powinna Pani zadać swojemu lekarzowi. Nie wiem, jakie występują u Pani objawy, jakie badania wykonano i jakie są ich wyniki... W każdym razie nie zawsze diagnoza "przedwczesna menopauza" wiąże się z całkowitą bezpłodnością. Wszystko zależy od przyczyn, które spowodowały zaburzenia czynności jajników.

Pozdrawiam ciepło!