Metformin a działanie uspokajające

Mam zdiagnozowany zespol policystycznych jajnikow i wysoki testosteron rowniez nerwice lekowa endokrynolog przepisal mi metformin jak biore ten lek jestem bardzo spokojna zastanawiam sie czy metformin moze dzialac uspokajajaco??

Witam,
Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną, więc nie powinien działać uspokajająco.
Jednak jeżeli odczuwa Pani większy spokój - nie jest to nic niepokojącego.

pozdrawiam