Męty przed oczami - czy możliwe, że to przez komputer?

Witam, mam problem, od jakiegoś czasu widzę przed oczami męty, to takie punkciki czarne, uciekające w obu oczach, ale do tego się przyzwyczaiłem. Zaś ostatnio pojawiły się drgania obrazu, ale tylko w nocy, jak spojrzę szybko w nocy, na ścianie drga mi obraz w oczach, tzn. tak migocze w dzień. Nie mam tego, lecz w dzień pojawiły się iskierki, które uciekają ze środka pola widzenia i rozchodzą się po oczach, zaraz znikają. Dodam, że byłem u profesora Szaflika w Warszawie, który powiedział, że oko jest w porządku, ale coś jest nie tak z organizmem, który oddziałuje na siatkówkę i właśnie daje takie efekty. Ponadto mam cały czas zimne ręce i nogi, jestem nerwicowcem. Moje pytanie jest takie - czy ktoś spotkał się z czymś takim? Byłem już u 4 okulistów w przeciągu 2 miesięcy, ale zastanawiają mnie te zimne ręce i nogi, czasami nos. Co to może być, macie jakieś pomysły? Badania jakie zrobiłem: USG gałek ocznych, wszystko ok, bo Profesor Szaflik nic z niego nie stwierdził; USG brzucha, wszystko książkowo; Doppler tętnic szyjnych; TSHFT4, FT3 z czego któreś z ostatnich wyszło ponad 1 punkt więcej w skali, ale TSH było normalne, lekarz powiedział, że tak może być; rezonans magnetyczny również wszystko ok. W leczonych zębach i zrobieniu rentgenu zębów wykryto infekcje, czy możliwe, że to przez to? Mam męty, drganie obrazu, takie migotanie, ale tylko w nocy, jak otworzę oczy, ten efekt trwa 3 s. Dużo iskier w dzień przy jasnym tle, tzw. leukocyty. Czasami jak idę spać i zamykam oczy, to mam powidoki wychodzące jeden z drugiego, efekt skopiowania obrazu, kiedy patrzę już na niego jakieś 3 s kontrast następczy. Mam krzywą przegrodę nosową, kurzajki - 3 na palcu stopy. Kiedy patrzę na ostre światło, to mam wrażenie jakby promienie światła mi się rozchodziły, również dzieje mi się to, jak patrzę na latarnię z bliska lub światła samochodów. Czy możliwe, że to przez komputer? Spędzam przed nim ok. 10 godzin dziennie. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!
Objawy, które Pan opisuje, czyli rozchodzące się iskierki przed okiem to skutek zaburzeń krążenia w oku, takich samych jak w rękach i nogach (tak się to objawia w oczach). Jeżeli oczy zostały, jak Pan wspomniał, przebadane przez kilku okulistów, łącznie z Prof. J. Szaflikiem, który jest Konsultantem Krajowym w Dziedzinie Okulistyki, i nie stwierdzono żadnej uchwytnej patologii, to moja rada jest następująca:
- proszę przestać skupiać się na swoich oczach, są zdrowe!
A oto kolejnych kilka uwag:
- męty, czyli muszki latające w polu widzenia, to powszechne i niegroźne zjawisko,
- powidoki są sprawą zupełnie naturalną,
- chwilowe drganie obrazu w oczach w nocy przy słabym oświetleniu nie ma żadnej wartości diagnostycznej,
- jedyne co może Pan zrobić dla własnego spokoju ducha to wizyta u internisty, który ewentualnie zleci tabletki na poprawę krążenia ogólnego (zimne nogi i ręce) co jednocześnie będzie miało pozytywny wpływ na Pana oczy.
Pozdrawiam