Męty w ciele szklistym, śnieg optyczny i czarna kropka przy mruganiu

Witam, mam 21 lat. Towarzyszą mi męty w ciele szklistym i śnieg optyczny, badam oczy regularnie, nie mam wady wzroku ani nic podobnego. Tydzień temu pojawiła mi się malutka czarna kropka przy mruganiu. Jest ona na lewym oku w okolicy środka pola widzenia. Czasem jest czasem jej nie ma. Co to może być? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Rozmazana szara lub czarna plama w centrum pola widzenia jest cechą charakterystyczną np. zwyrodnienia plamki żółtej. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą okulistą.