Mgła w jednym oku - co może być przyczyną?

Witam, od dzisiejszego ranka na jedno oko widzę, jakbym patrzyła przez zaparowaną szybę albo mgłę. Może dawniej też miałam z tym lekki problem, ale nie w takim stopniu. Dzisiaj się to daje naprawdę odczuć. Od dzieciństwa nosiłam okulary, ale od 7-8 miesięcy noszę soczewki. Lewe oko -2, a prawe -1,5 z astygmatyzmem. Na to prawe źle widzę. Jak mam soczewkę lub gdy jej nie noszę, lub mam założone okulary tak samo mam mgłę. Dzisiaj rano, jak była mgła na dworze, miałam wrażenie, że mgła wchodzi do pokoju. Strasznie się boję, że mi tak zostanie będzie się pogarszać i stracę wzrok w tym oku. To możliwe, że mam zaćmę na jedno oko w wieku 26 lat? Oko mnie nie bolało nigdy. Nie miałam też bólu głowy. Nie mam też objawów suchego oka, tj. czucia piasku itd. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

przyczyną przymglonego widzenia może być użytkowanie soczewek kontaktowych bądź inne zapalenie czy uszkodzenie rogówki.
Proponowałabym wizytę u lekarza okulisty i szczegółową ocenę przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej z wybarwieniem fluoresceina.
Zaćma raczej to nie jest.

Pozdrawiam serdecznie