Miałam brązowe plamienie, a wcześniej przezroczyste. Czy to owulacja?

Witam,
mam pytanie, okres miałam ostatnio 10 września, a mój cykl przeciętnie trwa tak 31-32 dni. Staramy się o dziecko, dzisiaj miałam brązowe plamienie, a wcześniej przezroczyste.
Czy to oznacza, że dzisiaj mam owulację? Czy jeżeli wczoraj się z mężem kochaliśmy, to plamienia wytrzymają, jeśli faktycznie to jest owulacja?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nabranie wprawy w określaniu dni płodnych wymaga zazwyczaj co najmniej kilkumiesięcznych, skrupulatnych obserwacji własnego organizmu. Nie u wszystkich kobiet śluz dni płodnych wygląda identycznie. Zazwyczaj jednak udaje się zaobserwować pewną regułę w jego charakterze: jest obfitszy niż w inne dni cyklu, przejrzysty, ciągnący.
Dodatkowo plamienie z dróg rodnych może wskazywać na owulację (tzw. krwawienie owulacyjne, nie trwa dłużej niż dwa dni). Przydatne w rozpoznawaniu płodności są również pomiary temperatury ciała, po jajeczkowaniu następuje jej wzrost.
Bardzo prawdopodobne, że w opisanym przez Panią czasie doszło do owulacji. Fakt, że współżyli Państwo podczas plamień, nie ma wpływu na owulację ani na same plamienia.
Życzę powodzenia w staraniach i pozdrawiam serdecznie!