Miałam grzybicę pochwy, której nie wyleczyłam i teraz mam dziwne objawy, ale objawy czego?

Prawdopodobnie po współżyciu dostałam grzybicy pochwy (linijne pęknięcie skórki, pieczenie, biała wydzielina i gródki itp.). Nie byłam z tym u lekarza, ponieważ mam 17 lat i nie stać mnie na prywatnego dobrego ginekologa.
Dzisiaj dostałam okresu (tak jak wypadało według mojego cyklu), lecz to nie jest krwawienie tylko wydziela sie brązowa klejąca sie wydzielina. Wcześniej zauważyłam lekkie zmiany w miesiączce tzn. zmiana koloru na ciemniejszy, lekko kleista. Na dodatek strasznie bolą mnie jajniki, nawet silny przeciwbólowy lek (mam na myśli ****) pomógł tylko na gdzieś 4-5 godziny, więc dziś wzięłam już 2 tabletkę.

Takie bóle miewam przed każdym okresem, i coraz bardziej sie nasilają. Dzisiaj ból był nie do zniesienia. Zauważyłam jeszcze, że na ramionach mam plamy, gdzie skóra jest szorstka i klemy nawilżające nie pomagają.
Może to ma związek z moim problemem? Mam wielką prośbę, pomóżcie mi, bo się boję, że mam jakąś chorobę weneryczną. I mam pytanie: do jakiego lekarza mogę się zgłosić, który by mi pomógł (pomijając prywatne gabinety ginekologiczne)?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powinna Pani jednak udać się do ginekologa. Może Pani zapisać się na wizytę w dowolnym gabinecie, który ma umowę z NFZ (przyjmuje w ramach ubezpieczenia), np. w najbliższej przychodni. Z pewnością przyjmujący tam lekarz będzie potrafił kompetentnie Pani pomóc.
Być może wydzielina, którą obserwuje Pani obecnie, jest dopiero zapowiedzią "prawdziwej" miesiączki. Zjawisko takie pojawia się czasem w zaburzeniach hormonalnych. Silny ból w trakcie lub przed miesiączką najlepiej zwalczać przyjmowaniem środków przeciwbólowych jeszcze przed spodziewanym pojawieniem się bólu. Wtedy są one najskuteczniejsze. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale często kobiety wiedzą np., że ból jest najtrudniejszy do zniesienia pierwszego dnia miesiączki i dzięki temu mogą uprzedzić go, przyjmując tabletkę przed jego wystąpieniem.
Zmiany skórne raczej nie są związane z problemem ginekologicznym. Pani objawy nie wskazują również na żadną chorobę przenoszoną drogą płciową. Schorzenia te często są niestety bezobjawowe, więc jeśli podejrzewa Pani tego typu problem u siebie, powinna Pani poprosić lekarza o diagnostykę.
Pozdrawiam serdecznie!