Miałam uraz głowy - czy powinnam wykonać dodatkowe badania?

Witam! W kwietniu kończę 18 lat. Jestem kobietą. Około 2 tygodni temu uderzyłam się dość mocno głową w ścianę. Nie straciłam przytomności. Przez pierwsze dni czułam silny ból głowy, mdłości, miałam zawroty głowy. Po dwóch dniach wybrałam się do lekarza, zrobiono mi RTG głowy - wynik badania był prawidłowy. Od tamtego zdarzenia towarzyszy mi ciągły ból głowy, który nasila się przy gwałtownych ruchach. Tabletki przeciwbólowe pomagają na jakiś czas, lecz ból po pewnym czasie powraca. Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania? Czy ból sam minie po pewnym czasie? Proszę o konsultację. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Ciebie objawy, czyli bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty zdecydowanie budzą niepokój. Jak najszybciej powinnaś zatem skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub nawet z lekarzem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Twoje objawy mogą bowiem świadczyć o obrażeniach ośrodkowego układu nerwowego (wstrząśnienie mózgu, stłuczenie mózgu, krwawienia śródczaszkowe). Wprawdzie miałaś wykonane badanie rtg, ale pozwoliło ono na ocenę jedynie struktur kostnych czaszki. Konieczna jest jednak diagnostyka w postaci tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Nie zwlekaj!