Miażdżyca a amputacja obu kończyn

Witam , dzisiaj lekarz wydał wyrok mojej mamie i orzekł ,że jedynym wyjściem w jej przypadku jest amputacja obu kończyn dolnych. Wcześniej stwierdzono u mamy przewlekłą leukoarajozje, udar mózgu , miażdżycę i inne dolegliwości. Moje pytanie natomiast dotyczy samej operacji czyli amputacji- czy może wystąpić bezpośrednie zagrożenie dla życia mamy podczas operacji? Jesteśmy pełni obaw ze względu na wiek i kondycje mamy. Pozdrawiam

Na to pytanie nie odpowiem bez konkretnych informacji co do stanu zdrowia Pana mamy. Proszę przesłać dokładne informacja na temat tego jakie są mamy wyniki badań laboratoryjnych, obrazowych, na co się leczy, na co eis leczyła, jakie zażywa leki. Trzeba operować konkretnymi informacjami, aby pisać o ryzyku zabiegu. Najwięcej informacji na ten temat uzyska Pan od anestezjologa, który będzie znieczulał mamę. Ryzyko powikłań i zagrożenia życia jest duże w przypadku osób w podeszłym wieku, z licznymi schorzeniami głównie ze strony serca.

Przed operacją Pana Mama będzie konsultowana przez anestezjologa i będą wykonane niezbędne badania oceniające wydolność serca, płuc, nerek, Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu pp, więc ryzyko okołooperacyjne związane ze znieczuleniem jest niższe niż w znieczuleniu ogólnym.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg