Miękka i otwarta szyjka macicy a pozytywny wynik testu ciążowego

wczoraj robiłam test i wyszedł pozytywnie . Ale dlaczego moja szyjka jest miękka i otwarta?Dodam że podczas tego cyklu mój śluz był żółtawo zielony i z pochwy wydobywał się nie przyjemny zapach

Witam. Jeśli jest Pani w ciąży szyjka macicy jak najbardziej może być miękka i otwarta. Jeśli chodzi zaś o wydzielinę i nieprzyjemny zapach z pochwy to może być on wynikiem infekcji bakteryjnej a ta bezwzględnie wymaga zastosowania leczenia.