Miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach krzyżowo-biodrowych

Witam, Proszę o interpretację badania. Poziome usawienie kości krzyżowej. Drobne osteofity na krawedziach trzonów. Miernie nasilone zmiany zwyrodnienowo- wytwórcze w stawach krzyżowo - biodrowych. Na poziomie L4/L5 przyśrodkowa prawostronna i ponadnasadowa ekstruzja k-m z modelowaniem worka oponowego. Na poziomie L5/S1 szerokopodstawna protruzja z niewielką lateralizacją w lewo z modelowaniem worka oponowego. Ponad to na rtg odcinka szyjnego wyszło spłycenie lordozy.

Witam,

Mówiąc prostym językiem między ostatnim a przed ostatnim kręgiem lędźwiowym powstaje dyskopatia prawostronna, a segment niżej czyli między ostatnim lędźwiowym a pierwszym krzyżowym nieco mniejsza dyskopatia o mniejszym stopniu zaawansowania lewostronna. Taki obraz rtg zwykle świadczy o tym, że pacjent ma lub może mieć dosyć mocne dolegliwości bólowe z promieniowaniem do kończyn dolnych. Wstawiam linka do przykladowego zobrazowania etapów powstawania dyskopatii http://koxteam.pl/wp-content/uploads/2013/04/4etapydystkopatki.png