Miesiączka co 2 miesiące - czy to normalne?

Dzień dobry,
przedstawię sprawę od początku. Od maja 2010 roku zakończyłam branie tabletek antykoncepcyjnych. Przed zażywaniem tabletek miesiączkę miałam nieregularną, ale nieregularność ta nie była duża, kilka dni, może tydzień. W maju 2010 r. pojawił się okres z odstawienia tabletek, a w czerwcu dostałam normalny okres, później w lipcu zaczęły się problemy. W sierpniu, gdy okres spóźniał się, dostałam tabletki na wywołanie miesiączki, miesiączkę dostałam na koniec sierpnia i przeciągnęła się do początku września, później już tabletek na wywołanie nie dostawałam. W październiku dostałam normalny okres, natomiast teraz okres pojawia się od listopada do dzisiaj co 2 miesiące.
Byłam u lekarza z tym problemem, myślałam, że dostanę skierowanie na jakieś badania, poziomu hormonów czy USG, jednak lekarz powiedział, że to normalne i nie ma się czym martwić.
Nie daje mi to jednak spokoju i wolę zasięgnąć informacji u innego lekarza. Czy powinnam się niepokoić, czy może być to przyczyną niepłodności, czy powinnam dostać skierowanie na jakieś badania? Jakie mogą być konsekwencje takiego stanu rzeczy? Czy po prostu taka moja natura i nie ma się czym przejmować?
Dodam tylko, że zanim dostałam tabletki na wywołanie miesiączki, miałam robione USG i było wszystko w porządku, także chyba zespół policystycznych jajników odpada (ale się nie znam).
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję,
"Ruda 2378"

Witam serdecznie!
Cykle występujące co 60 dni na pewno wymagają przeprowadzenia pełnej diagnostyki, opierającej się na uszczegółowieniu wywiadu, osobistym zbadaniu pacjentki, zleceniu badań hormonalnych, względnie USG.
Nie precyzuje Pani jak długo stosowała Pani antykoncepcję hormonalną, co jest dosyć istotnym zagadnieniem. Jeżeli odstawiła Pani tego typu preparaty po kilkunastu miesiącach, istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń hormonalnych lub zaburzeń cyklu. Prawidłowo dolegliwości te ustępują samoistnie po 6 miesiącach. Jeśli tak się nie stanie, konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza, który rozpocznie diagnostykę problemu.
W przedstawionej przez Panią sytuacji zachęcałabym skonsultować się z innym lekarzem.
Pozdrawiam