Miesiączka co dwa tygodnie - co moze być powodem krwawiena?

Witam serdecznie! Mam poblem. Niecałe 2 tygodnie temu skończyła mi się miesiączka, a dzisiaj pojawiło się krwawienie. Jest to bardzo jasnoczerwona krew i z takim ciągnącym się, przezroczystym śluzem, że tak to nazwę. Ostatnią miesiączkę miałam normalną.

Co prawda nigdy nie miałam reguralnej miesiączki, miałam opóźnienia nawet 3-miesięczne, ale ostatnio przez pół roku miałam co miesiąc, reguralnie, może nie dokładnie co do dnia, ale pojawiała się w miarę reguralnie. Ten przypadek teraz zdarza mi się pierwszy raz. Troszkę się niepokoję, gdyż naczytałam się o guzach i torbielach. Co może być powodem tego krwawienia? Bardzo proszę o poradę, za co serdecznie dziękuję. Aneta

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Obecne krwawienie nie ma charakteru miesiączki. Jest to krwawienie, wynikające z zaburzeń hormonalnych w Pani organiźmie.

Najczęstszą przyczyną krwawień pojawiających się po owulacji jest niedomoga lutealna, czyli niedoczynność ciałka żółtego. Ponieważ zaburzenia hormonalne miała Pani najpewniej już wcześniej (nieregularne miesiączki), powinna się Pani zgłosić do lekarza ginekologa lub ginekologa-endokrynologa, który zleci badania hormonalne i zdiagnozuje przyczynę krwawień. Nie należy lekceważyć takich objawów.

Pozdrawiam serdecznie!