Migotanie przedsionków, oderwany zakrzep i obrzęk kończyn przy leczeniu farmakologicznym

Witam! Moja mama ma 57 lat. Już od pewnego czasu miała problemy z sercem. Miała wszczepiony kardiowerter i co jakiś czas odczuwała migotanie przedsionków. Wszczepione miała także zastawki trójdzielne, które się nie domykają. Ostatnio poczuła się źle i została zawieziona do szpitala. Niestety, w szpitalu wcale nie czuje się lepiej. Dostaje środki farmakologiczne, lecz czuje się coraz gorzej i jest coraz słabsza. Lekarz uspokaja, że nic złego się nie dzieje i że na twarzy wygląda coraz lepiej. Lekarze próbują unormować bicie serca. Lekarz powiedział, że oderwał się jakiś zakrzep i że nie ma co panikować, bo wszystko jest dobrze. Mama jednak czuje się coraz słabiej i ma opuchnięte kończyny z dość sporym obrzękiem. Co można zrobić, by mama poczuła się lepiej, jakie ma szanse na wyzdrowienie?

Witam!
Niestety nie znam dokładnie całości przypadku Pańskiej mamy, więc mogę oprzeć się tylko na tym ogólnym opisie. Wszczepiony kardiowerter powinien przerwać migotanie przedsionków i przywrócić rytm zatokowy, nie wiem czemu ciągle migotanie przedsionków jest obecnym rytmem serca Pani mamy. Niedomykalność zastawek serca jest istotną przyczyną niewydolności serca, obecne migotanie przedsionków także zmniejsza wydolność serca. Obrzęki kończyn dolnych są bardzo częstym objawem niewyrównanej niewydolności krążenia, więc w tej chwili prawdopodobnie zintensyfikowane jest leczenie moczopędne w celu odciążenia serca. Na pewno lekarze stosują optymalne leczenie, ale wyrównanie niewydolności serca wymaga czasu. Odnośnie zakrzepu to mógł on się wytworzyć podczas długotrwałego migotania przedsionków, w tej sytuacji na pewno jest włączone leczenie przeciwkrzepliwe w celu rozpuszczenia zakrzepu. O wszystkie informacje odnośnie stanu zdrowia i planowanego leczenia proszę pytać lekarz prowadzącego, przy tym należy pamiętać o cierpliwości. Niewydolność krążenia jest chorobą, która niestety może się z biegiem lat pogłębiać. Do końca życia należy prowadzić oszczędzający tryb życia. Pozdrawiam serdecznie!