Migrena z aurą w wyniku angio-TK u 15-letniego syna

witam.mój 15letni syn dostał skierowanie na badanie angio tk z powodu bólów głowy , napisano migrena z aurą , obszar w kierunku wady naczyniowej. proszę o poradę, czy to bezpieczne/ czytałam to się przestraszyłam. nie wiem co robić. syn miał robiony rezonans z kontrastem i TK cztery lata temu , ma straszne bóle głowy, wymiotuje i ostatnio miał problemy z mową przy tym ataku. na dodatek cierpi na nerwice natręctw. terapia skutkuje. ale te bóle głowy. proszę coś doradzić . pozdrawiam.

Zdecydowanie brak podstaw do niepokoju bo badanie angio TK jest ( przy obecnym poziomie techniki i stosowanych środkach kontrastowych stosunkowo bezpieczne.
Myślę,że myli Pani ten rodzaj badania z angiografią naczyń mózgowych która powszechnie uważana jest za niebezpieczną choć i tu b.wiele się zmieniło na korzyść.
Natomiast wartość jego jest olbrzymia-pozwala na wykluczanie anomalii naczyniowych i o to chodziło lekarzowi ponieważ przy takim wywiadzie należy zawsze rozważyć możliwość jej obecności.
Przy problemach synka -nerwica należy lekarzowi to wcześniej zgłosić bo być może niezbędna będzie premedykacja ( lęk,rodzaj tomografii -zamknięta?).

Proszę zachować spokój ponieważ tu bez wątpienia nie ma zagrożeń.

Pozdrawiam serdecznie