Mikrozwapnienia i hypoechogenne ognisko na tarczycy

interesuje mnie, co to znaczy ze ognisko na tarczycy, o wymiarach 6*3 mm posiada mikrozwapnienia i jest hypoechogenne. Wezly chlonne niepowiekszone

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisana zmiana posiada cechy, które sprawiają że należy ją uznać za podejrzaną. Wynik wymaga konsultacji z endokrynologiem i najprawdopodobniej wykonania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej celowanej.