Minęło już 4 dni odkąd nie przyjmuję tabletek i nadal nie mam miesiączki

Lekarz przepisał mi tabletki na 3 miesiące! Zdecydowałam, że więcej opakowań nie chce przyjmować. Dostałam tabletki na 28 dni. Czyli brałam je baz żadnych przerw. Ostatnią tabletkę wzięłam 2 marca, dzisiaj jest 6 marca, a ja nadal nie mam miesiączki, w czasie przyjmowania tabletek odbywałam stosunki z partnerem (bez wytrysku we mnie). Czy to normalne, że nadal nie mam miesiączki? Czy to możliwe żebym byłą w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjęcie trzech opakowań tabletek antykoncepcyjnych pod rząd może skutkować opóźnieniem wystąpienia miesiączki. Należy podkreślić, że krwawienie może wystąpić w każdym dniu przerwy. Faktem jest że zwykle pojawia się w 2-3 dniu, lecz nie jest to reguła.
Z Pani opisu wynika, że ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna.
Pozdrawiam.