Mleko HA przy lekkiej alergii

Witam! Mój syn (aktualnie 3,5 miesiąca) ma lekką alergię na mleko. Jest karmiony mieszanie, ale w najbliższym czasie musimy przejść całkowicie na karmienie sztuczne. Swoiste IgE na mleko w testach wyszło 0,36. Według norm na wyniku do 0,35 nie ma alergii, od 0,36 jest alergia klasy pierwszej. Nasz alergolog pracujący w Niemczech uważa, że to żadna alergia i spokojnie można podawać mleko HA, co więcej, jego zdaniem nie należy całkowicie eliminować mleka z mojej diety. Alergolog z Polski uważa, że jedyną opcją jest w tym przypadku Bebilon Pepti i moja rygorystyczna dieta eliminacyjna. Mleko NAN Pro HA zostało małemu podane już kilka razy i nie wystąpiły żadne niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego, skóra natomiast idealna nie jest, ale nie jest też zła, no i nie była idealna również wcześniej, przed podaniem HA. Czy możemy nadal podawać mleko HA? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli po wprowadzonym mleczku nie nastąpiło pogorszenie stanu dziecka to można spróbować nadal je podawać, ale ściśle obserwować maluszka. Jeżeli dziecko po zmianie mleka będzie miało dolegliwości bólowe brzuszka lub pojawią się zmiany na skórze do rozważenia będzie ponowna zmiana żywienia. Jednak najlepiej aby zdecydował  o tym lekarz który ma możliwość dziecko zbadać, dokładnie zebrać z rodzicami wywiad, ocenić postępy rozwoju, przyrost masy ciała.

Pozdrawiam