Mniej obfity okres a ryzyko ciąży

Witam. Mam takie pytanie. Czy mam powody do myślenia o ciąży jeżeli w terminie wystąpiła miesiączka tyle że krwawienie było trochę mniej obfite i mniej bolesne, trwało jakieś 3 dni a później takie "czystki" tzn bardzo małe ilości krwi i później jasny brązowawy śluz aż do dziś ?

Tomasz Pielak

Witam serdecznie, czasami rzeczywiście występuje plamienie związane z implantacją ( zagnieżdżeniem) zarodka w jamie macicy, jest to tak zwane plamienie implantacyjne. Jednak nie u każdej kobiety we wczesnym etapie ciąży występuje plamienie, zatem nie można uznać tego za objaw ciąży. Jeśli ma Pani wątpliwości, najwłaściwsze będzie wykonanie testu ciążowego. Może Pani wykonać taki test już od 1 -go dnia spodziewanej miesiączki. Jeśli wystąpiło u Pani plamienie w spodziewanym terminie miesiączki, wykonanie testu ciążowego będzie już wiarygodne. Pozdrawiam.