Mniej włosów na czubku głowy - co robić?

Na czubku głowy mam coraz mniej włosów i one bardzo wolno rosną i są cienkie. Kilka lat temu odchudzałem się dietą cambrige i po tej kuracji, która trwała prawie rok włosy stały sie cienkie i słabe. W międzyczasie występował łojotok i czasami się pokazuje na dolnej części głowy. Mam tez zaburzenia hormonalne i sporą tuszę. Brałem i biorę hormony, teraz testosteron. Mam pytanie: jak mogę sobie pomóc, żebym bardziej nie wyłysiał i przynajmniej włosy stały się grubsze i szybciej rosły, bo potrafię nawet do pół roku nie chodzić do fryzjera, a włosy powoli rosną. Gdzie mogę się udać, aby mi pomogli z tym problemem. Mieszkam w Warszawie. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Pisze Pan, że cierpi Pan na łojotok - może warto wybrać się do dermatologa (nie trzeba skierowania). Proszę spytać o niego w swojej przychodni.

Podwyższony poziom testosteronu może być przyczyną łysienia androgenowego, które charakteryzuje się tworzeniem zakoli i łysienia na czubku głowy. Polecam artykuł na ten temat: portal.abczdrowie.pl/rodzaje-lysienia . Być może główną przyczyną łysienia są w Pana przypadku genetyczne uwarunkowania (czy Pana ojciec łysieje?), ale przyjmowanie testosteronu na pewno pogarsza sprawę! Proszę porozmawiać o tym z dermatologiem.

Polecam także artykuły o zapobieganiu  i sposobach leczenia łysienia: portal.abczdrowie.pl/wlos-ci-z-glowy-nie-spadnie-czyli-jak-zapobiegac-lysieniu, portal.abczdrowie.pl/leczenie-lysienia-androgenowego.

Pozdrawiam serdecznie!